Чому всякий мотлох в будинку так шкода викинути?

  1. По-перше, люди часто надають речам, що перестали бути корисними або що вже не потрібні, емоційне значення. Це можуть бути спогади, емоційні зв’язки. Наприклад, старий одяг або іграшки з дитинства можуть мати для людини велике значення, навіть якщо вони вже не використовуються. Такі речі нерідко сприймаються як частина особистої історії.
  2. По-друге, люди можуть відчувати провину викидаючи речі, які, на їхню думку, ще можуть бути корисними. Це вірогідно зумовлено тим, що раніше людина переживала скрутні часи і не могла дозволити собі купувати нові речі, тому звикла зберігати доступні. А іноді причина в тому, що сама річ так і не була використана за призначенням.
  3. По-третє, цілком можливий страх перед своєрідною зміною. Викидання речей може викликати страх втрати контролю над життям і відчуття нестабільності в майбутньому (ого!). А ще невпевненість, що річ точно-точно більше не знадобиться в майбутньому.

Щоб позбавитися від накопиченого мотлоху, можна спробувати деякі підходи, які допоможуть зменшити емоційні перешкоди і зробити процес викидання речей менш болісним:

  • Спроба переглянути своє ставлення до речей. Замість того, щоб думати про них як про «мотлох», можна подумати, які речі згодяться щоб їх подарувати комусь, кому вони будуть корисні, або які можна переробити на щось корисне.
  • Визначення певних критеріїв. Наприклад, речі, які не використовуються протягом певного часу, можна вважати непотрібними. Також можна встановити максимальну кількість речей, які можна зберігати в певному місці, щоб уникнути надмірної накопиченості.
  • Спроба розглядати процес викидання речей як можливість очистити простір і зробити його більш функціональним.

В цілому, для того, щоб позбавитися від накопиченого мотлоху, важливо розглядати речі з раціональної точки зору і встановлювати межі для зберігання таких. Також важливо змінювати своє сприйняття і допомагати собі пережити емоційні перешкоди.

Христина Батечко

Фахівець

VLUCHNO
Додати коментар

  1. Марта

    Тут можливо буде доречною порада “встановити ліміт на викидання мотлоху” (зазвичай це доречно людям, для яких навпаки стає манією щось викинути). Але в данній ситуації мені здається буде психологічно легше, типу “ну мотлох викинути буде навіть здорово, і краще ось ця, а не та штука”)

    Відповіcти